CRS چیست؟

سیستم رزرواسیون مرکزی برنامه‌ای است که به هتل امکان مدیریت لحظه‌ای موجودی و نرخ‌ها را می‌دهد، تا فرآیندهای مرتبط با رزرو به بهترین شکل مدیریت شود.
Darioush Golafshan

Darioush Golafshan

یک سیستم رزرواسیون مرکزی نرم‌افزار مدیریت رزرو است که به هتل شما این امکان را می‌دهد که موجودی و نرخ‌ها را به صورت لحظه‌ای مدیریت کند، تا هتل شما بتواند رزروها و فرآیندهای مرتبط را به شیوه‌ای کارآمدتر مدیریت کند.

با نرم‌افزار ساده و هوشمندی مانند سیستم منگوتلز، می‌توانید از رزرو گروهی و کنترل همه چیز از تخصیص اتاق تا صدور صورتحساب مراقبت کنید. این نوع سیستم‌ها برای بهره‌وری عملیاتی هتلداران بسیار حیاتی هستند زیرا فرآیندها را خودکار می‌کنند.

داشتن یک سیستم رزرواسیون مرکزی (CRS) اهمیت دارد زیرا رزرواسیون‌ها دیگر تنها از یک کانال مستقیم نمی‌آیند، بلکه ممکن است از OTAها (آژانس‌های آنلاین)، نمایندگان سفر سنتی، عمده‌فروشان و سیستم‌های توزیع جهانی باشند، علاوه بر رزروهای مستقیم.

این نرم‌افزار به طور مستقیم با این کانال‌های مختلف توزیع ارتباط برقرار می‌کند و با سیستم مدیریت هتل شما هماهنگ می‌شود، به‌طوری که هتل‌ها بتوانند تمرکز خود را بر روی تنوع استراتژی توزیع خود متمرکز کنند، بدون اینکه نگران جزئیات عملیاتی آن باشند.

 

رزروهای خود را از دست ندهید

یک سیستم رزرواسیون مرکزی به شما این امکان را می‌دهد که رزرواسیون‌ها را مدیریت و در یک سیستم همگام‌سازی کنید، که از همزمانی رزروها و یا رزروهای تکراری جلوگیری می‌کند. این امر به ویژه مفید است اگر چندین ملک و چندین کانال توزیع داشته باشید. با این روش، می‌توانید فرآیند رزرواسیون را ساده‌تر کنید تا بتوانید بر روی تولید بیشترین درآمد برای هر اتاق هتل تمرکز کنید.

 

آسانی توزیع

با اینکه اکنون تعداد زیادی کانال برای استراتژی توزیع شما در دسترس است، یک سیستم مرکزی می‌تواند فرآیند را آسان‌تر کند، علاوه بر این می‌تواند با گسترش محدوده پلتفرم‌هایی که می‌توانید اتاق‌ها را در آنها به فروش برسانید، دید ه شدن شما را در این کانال‌ها افزایش دهد.

یک سیستم رزرواسیون مرکزی (CRS) نرخ‌ها و دسترسی شما را در تمام کانال‌ها به یکدیگر متصل می‌کند تا شما بتوانید با حضوری پر رنگ تر در دنیای آنلاین و آفلاین به مهمانان پر پتانسیل تری دسترسی داشته باشید.

 

به راحتی نرخ‌ها و موجودی را تنظیم کنید.

مدیران درآمد به‌صورت مداوم در تلاشند تا قیمت‌ها را بر اساس بازار به‌روزرسانی کنند و با یک سیستم رزرواسیون مرکزی، این کار به‌راحتی انجام می‌شود. آنها می‌توانند به سرعت قیمت‌ها را تنظیم کنند که در تمامی کانال‌های توزیع بازتاب پیدا کرده و اطمینان حاصل شود که توازن قیمت حفظ شده است.

علاوه بر این، هنگام کار با نرخ‌های داینامیک و انواع مختلف اتاق ، یک سیستم رزرواسیون مرکزی به شما این امکان را می‌دهد که قیمت‌گذاری را از یک نرم‌افزار مدیریت درآمد به‌صورت خودکار انجام دهید، به جای اینکه مجبور باشید قیمت‌ها را در مکان‌های مختلف زیادی به‌روزرسانی کنید.

همین امر برای موجودی اتاق هم صدق می‌کند: می‌توانید آن را یکبار به‌روز کنید و سپس به تمام کانال‌ها توزیع کنید. با توجه به موجودی، می‌توانید سپس اقدام به اجرای تبلیغات، به‌روزرسانی انبار را با یک روش ساده انجام دهید. این بدون شک بهترین راه برای مدیریت بهینه استراتژی قیمت‌گذاری شما است.

رزروهای چندگانه

این نوع نرم‌افزار می‌تواند برای انجام تخصیص اتاق‌ها و مدیریت رزروهای گروهی در موارد ازدواج، مهمانی‌ها یا سایر رویدادهای شرکتی استفاده شود. با داشتن امکان مدیریت رزروهای گروهی، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که بلوک‌های اتاق را ایجاد و به صورت لحظه‌ای به‌روزرسانی کرده و از رزروهای تکراری جلوگیری کنید و فروش را به حداکثر برسانید.

 

مدیریت لغو و بازپرداخت‌ها

وقتی یک مهمان رزروی انجام داده و سپس لغو می‌کند، اهمیت دارد که یک نرم‌افزار داشته باشید که به شما در ارائه این اتاق و در دسترس بودن آن در کانال‌های توزیع مختلف کمک کند. بسیاری از این نوع پلتفرم‌ها دارای قابلیت مدیریت پرداخت‌ها هستند، بنابراین شما می‌توانید نه تنها بازپرداخت را به‌صورت خودکار انجام دهید بلکه همچنین موجودی را در تمام کانال‌های توزیعی خود به‌روزرسانی کنید.

 

چگونه یک سیستم رزرواسیون مرکزی برای هتل‌ها عمل می‌کند؟

این نوع سیستم اصولاً یک برنامه یا نرم‌افزار است که به هتل شما این امکان را می‌دهد که توزیع و رزروها را مدیریت کند. این کار را با انتقال داده‌ها به کانال‌های توزیع مختلف انجام می‌دهد، امکان اتصال هتل شما به مهمانان و برگزارکنندگان سفر در سراسر جهان را فراهم می‌کند. تمام منابع رزرو در یک سیستم، در یک رابط کاربری یکتا ظاهر خواهند شد.

همانطور که قبلاً بحث کردیم، یکی از کاربردهای اصلی سیستم رزرواسیون مرکزی در صنعت گردشگری و هتلداری، مدیریت تخصیص اتاق‌ها است، همچنین نظارت بر نرخ‌ها و موجودی در تمامی کانال‌های توزیع.

با هماهنگ‌سازی با سیستم مدیریت املاک (PMS)، هتل‌داران نیازی به استفاده از چندین پلتفرم ندارند که این باعث صرفه جویی در زمان می شود. همچنین می‌تواند با ایجاد استراتژی‌های چندکاناله و تجزیه و تحلیل، تأثیر آن بر رزرو‌ها آنالیز کند. در نهایت، همچنین برای نظارت بر شرایط بازار و تنظیم استراتژی برای تطابق با روندهای بازار عمل می‌کند.

یک سیستم رزرواسیون مرکزی در صنعت گردشگری و هتلداری برای ارائه خدمات دیگر به مهمانان استفاده می‌شود که به افزایش میانگین قیمت هر رزرو کمک می‌کند و احتمال لغو را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، می‌توانید با سادگی مهمانان خود را با درخواست‌ها یا نیازهای خاص مانیتور کنید.

 

 

 

نتیجه‌گیری

برای سازگاری با یک بازار در حال تغییر که رزرواسیون‌ها از طریق انواع کانال‌های توزیع انجام می‌شوند، اهمیت دارد نرم‌افزاری را پیاده‌سازی کنید که این امکان را به شما به بهترین شیوه ممکن ارائه دهد.

به این ترتیب، یک سیستم رزرواسیون مرکزی (CRS) کلیدی برای رشد آینده و افزایش مقیاس فرآیندهاست، به خصوص هنگامی که ساختار شما گسترش می‌یابد. پیاده‌سازی این نوع نرم‌افزار به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از یک پلتفرم ، در این مجموعه گسترده از توزیع‌کنندگان بیشتر به چشم بیایید.

علاوه بر این، می‌توانید به‌راحتی نرخ‌های هتل خود را تنظیم کنید تا تغییرات درخواست را منعکس کند، که به شما این امکان را می‌دهد تا درآمد را به حداکثر برسانید و میانگین نرخ روزانه خود را افزایش دهید.

با تنظیم نرخ‌ها از یک مکان مرکزی، می‌توانید از خطاهای انسانی مربوط به رزروهای تکراری وفروش اتاق‌های بیش از حد جلوگیری کنید؛ این به دلیل به‌روزرسانی موجودی به صورت لحظه‌ای در یک مکان است، که بهینه‌سازی فرآیندها را فراهم می‌کند.

با تشکر از این نوع نرم‌افزار، هتل‌داران می‌توانند امکان فرآیند رزرواسیون یکپارچه را برای خود فراهم کنند و همچنین از کارایی عملیاتی حداکثری بهره‌مند شوند.

برچسب ها:

جدیدترین ها

CMS چیست؟

PMS چیست؟

CRS چیست؟

پربازدیدترین ها

PMS چیست؟

CMS چیست؟

CRS چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زنبیل خرید